Mapy ISOKGeoportal
CZY WIESZ ŻE...

20 % gatunków ryb słodkowodnych jest na granicy wyginięcia z powodu skażonej wody.

DYREKTYWY UNIJNE
Ramowa Dyrektywa Wodna - Plany gospodarowania wodami
"...woda nie jest produktem handlowym takim jak każdy inny, ale raczej dziedziczonym dobrem, które...

edycja 2009


Tegoroczne Krajowe Szkolenie „Ochrona przed Powodzią” dobiegło końca


Krajowe Szkolenie Ochrona przed Powodzią odbywa się rokrocznie od ponad 10 lat. W tegorocznej edycji, która miała miejsce w dniach 13-16 października 2009 r. w Hotelu Klub Mazury w Mrągowie, wzięło udział 150 uczestników. Szkolenie zorganizowane zostało przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej oraz Śląską Radę NOT FSNT w Katowicach.

 

Otwarcia dokonał Leszek Karwowski, Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej przedstawiając projekt Narodowej Strategii Gospodarki Wodnej 2030 (z uwzględnieniem etapu 2015) opracowany przez KZGW.

 

Krajowe  Szkolenie Ochrona przed  Powodzią

 

Podczas czterodniowego szkolenia szczególny nacisk został położony na działania w zakresie ochrony przed powodzią ludzi, mienia i środowiska oraz zarządzanie ryzykiem powodziowym na bazie doświadczeń z lat poprzednich jak i tegorocznej powodzi. Uczestnicy zapoznali się z informacjami na temat wdrażania Dyrektywy Powodziowej oraz koniecznością podjęcia dalszych działań w tym zakresie, a także przedsięwzięciami edukacyjnymi związanymi z uświadamianiem społeczeństwa na temat zagrożeń powodziowych. Referaty przygotowali i wygłosili znani specjaliści zajmujący się zagadnieniami ochrony przed powodzią od strony decyzyjnej i praktycznej, reprezentujący m.in. Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej oraz WWF Polska.

 

Program - Krajowe Szkolenie Ochrona przed Powodzią Mrągowo 2009[113 KB]

 

Szkolenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem a dyskusjom nie było końca. Mamy nadzieję, że spełniło ono swoją rolę jako platforma wymiany wiedzy i doświadczeń przydatnych w pracy nad ochroną przeciwpowodziową. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy już za rok.

 

 

Krajowe  Szkolenie Ochrona przed Powodzią Krajowe  Szkolenie  Ochrona przed Powodzią
Krajowe  Szkolenie Ochrona przed Powodzią Krajowe  Szkolenie Ochrona przed Powodzią
Krajowe  Szkolenie Ochrona przed Powodzią Krajowe  Szkolenie  Ochrona przed Powodzią