Przypominamy, że 15 września upływa termin składania zgłoszeń w międzynarodowym konkursie fotograficznym organizowanym przez urzędujących w Hanoi ambasadorów Polski, Czech, Słowacji i Węgier oraz Bułgarii i Rumunii.

Konkurs promuje troskę o jakość i dostęp do zasobów wody - najważniejszego dla człowieka zasobu środowiska. Ambasada Węgier w Hanoi, w ramach działań edukacyjnych grupy Wyszehradzkiej, zainicjowała projekt promujący wodę jako, jako cenny zasób środowiskowy oraz przypominający o konsekwencjach zmian klimatycznych i o trosce o dostęp i jakość zasobów wodnych. Do projektu dołączyły ambasady Bułgarii i Rumunii.

W projekcie mogą brać udział studenci i inne osoby w wieku 18-28 lat, niekoniecznie profesjonalni fotografowie. Zdjęcia powinny być wysłane pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowy opis warunków uczestnictwa znajduje się w załączonym oficjalnym zaproszeniu do konkursu (call for competition).

Wyróżnione prace zaprezentowane zostaną podczas wystawy w Hanoi, a później w każdym z krajów grupy Wyszehradzkiej oraz w Bułgarii i Rumunii.