Do 10 listopada trwa konkurs wiedzy dla uczniów szkół podstawowych w ramach drugiej edycji projektu „Młody Hydrolog”. Aby wziąć w nim udział wystarczy wejść na stronę www.mlodyhyrolog.pl, zarejestrować własną szkolę i zbierać punkty za dobre odpowiedzi na pytania z zakresu gospodarki wodnej. Na szkoły, których uczniowie osiągną najlepsze wyniki czekają nagrody rzeczowe.

„Młody Hydrolog” to darmowa pomoc edukacyjna dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych i ich nauczycieli. Opracowana przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej i sfinansowana przez Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej gra trafiła już w wersji planszowej do ponad ośmiu tysięcy szkół podstawowych w całej Polsce. Gra została opracowana w taki sposób, by po podzieleniu na grupy mogli jednocześnie grać w nią wszyscy uczniowie w klasie. Wiedzę, bez której nie uda się odnieść zwycięstwa podczas rozgrywki można zdobyć na stronie www.mlodyhydrolog.pl. Również tam można wziąć udział w konkursie, który potrwa do 10 listopada. Rywalizację w ramach konkursu rozpoczyna się po dokonaniu rejestracji szkoły przez nauczyciela. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 13 listopada tego roku, a wręczenie nagród nastąpi po nawiązaniu kontaktu ze zwycięzcami.

Celem multimedialnej pomocy dydaktycznej „Młody Hydrolog” jest przekazanie najmłodszym wiedzy o wodzie i zachęcenie ich do osobistego zaangażowania dla dobra środowiska. „Młody Hydrolog” ma wspomagać edukację formalną, jest oparty na obowiązującej podstawie programowej.

Patronami medialnymi projektu są TVP ABC i Polskie Radio Dzieciom.

Daniel Kociołek

Rzecznik prasowy KZGW