Zorganizowany w ramach projektu „Młody Hydrolog” konkurs dla szkół podstawowych został rozstrzygnięty. Nagrody – pomoce edukacyjne dotyczące wody – trafiły do sześciu placówek, których uczniowie zdobyli najwięcej punktów w edukacyjnej grze dostępnej na stronie internetowej projektu. Zastępca prezesa KZGW Robert Kęsy wręczył nagrody osobiście uczniom trzech zwycięskich szkół.

Spośród szkół podstawowych, które uczestniczyły w konkursie Młodego Hydrologa najlepszymi okazały się:

  1. Szkoła Podstawowa nr 6 w Otwocku im. Michała Elwiro Andriollego
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Miasta Stołecznego Warszawy Międzychodzie
  3. Szkoła Podstawowa nr 76 im. 13. Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych w Warszawie
  4. Szkoła Podstawowa nr 48 im. gen. Józefa Hallera w Gdańsku
  5. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach
  6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kaliszkach

„Młody Hydrolog” to darmowa pomoc edukacyjna dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych i ich nauczycieli. Opracowana przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej i sfinansowana przez Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej gra trafiła w wersji planszowej do ponad ośmiu tysięcy szkół podstawowych w całej Polsce. To już druga edycja tego projektu. Wiedzę, bez której nie uda się odnieść zwycięstwa podczas rozgrywki w „Młodego Hydrologa” można zdobyć na stronie www.mlodyhydrolog.pl.

Celem multimedialnej pomocy dydaktycznej „Młody Hydrolog” jest przekazanie najmłodszym wiedzy o wodzie i zachęcenie ich do osobistego zaangażowania dla dobra środowiska. „Młody Hydrolog” ma wspomagać edukację formalną i jest oparty na obowiązującej podstawie programowej.

Patronami medialnymi projektu są TVP ABC i Polskie Radio Dzieciom.

Daniel Kociołek

Rzecznik prasowy KZGW

Fot. KZGW